Długopis do szkoły

Długopis to narzędzie, którego używamy praktycznie codziennie podczas wykonywania różnorodnych prac biurowych, a także szkolnych. Pisanie jest czynnością, na którą kładzie się duży nacisk przede wszystkim na wczesnych etapach nauki. W późniejszym okresie jest to bowiem nieodłączne towarzystwo każdego z nas. W okresie szkolnym zarówno młodsi, jak i starsi zapisują dziesiątki zeszytów. Warto więc zadbać o to, aby używany przez młodzież długopis był naprawdę dobry oraz nie sprawiał nam dyskomfortu podczas pisania.

Jaki długopis do szkoły wybrać?

Wybierając odpowiedni długopis do szkoły, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników.

  • To, którą dłonią piszemy, niewątpliwie ma decydujący głos. Odpowiednio dobrany długopis musi leżeć w dłoni idealnie. Coraz częściej na rynku znajdziemy długopisy przeznaczone przede wszystkim dla osób leworęcznych. Posiadają one wkłady z tuszem szybkoschnącym, dzięki czemu notatki nie rozmazują się.
  • Waga długopisu. Najlepszy długopis to taki, który nie będzie ciężki. Mimo tego, że metalowe długopisy bardzo często przykuwają uwagę najmłodszych, nie będą one dobre podczas wielogodzinnego użytkowania.
  • Kształt i grubość długopisu. Długopis musi być przede wszystkim poręczny. To, jaki kształt oraz grubość wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jedni postawią tu na grube, wyprofilowane artykuły, inni z kolei wybiorą klasyczny, prosty i cienki długopis.
  • Wkład długopisu. To, jaki będzie wkład wybranego przedmiotu przełoży się na to, z jaką siłą będziemy musieli dociskać długopis do kartki. Najlepiej jest wybierać długopisy, gdzie wkład naszej siły będzie jak najmniejszy.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Wśród wkładów długopisów najchętniej wybierane są żelowe i olejowe. Pierwszy z rodzajów najlepiej sprawdza się na gładkich powierzchniach, gdyż jego atrament zasycha dłużej. Drugi z kolei stawia delikatny opór podczas pisania, dlatego sprawdzi się na szorstkich kartkach papieru. Co ważne, nie ma on tendencji do rozmazywania się, dlatego polecany jest dla osób leworęcznych. Bardzo chętnie, szczególnie w pierwszych latach nauki, wybierane są także długopisy zmazywalne. Piszą one w sposób zbliżony do wkładu żelowego, jednak w tym przypadku istnieje możliwość zmazania zapisanego tekstu.

A czy kolor ma znaczenie? Ma, ale wyłącznie indywidualne. Jedni wolą bowiem uczyć się z notatek zapisanych na granatowo, inni na czarno, a jeszcze inni muszą mieć wiele, kolorowych fragmentów w swoich zeszytach.

W sklepach znajdziemy wiele, różnych produktów, spośród których każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here