ASO Renault

Przegląd techniczny, okresowa wymiana płynów eksploatacyjnych czy klocków lub naprawa – w życiu każdego właściciela samochodu są chwile, kiedy musi podjąć decyzję o wyborze warsztatu. W skrócie można stwierdzić, że o kierowców rywalizują dwa rodzaje serwisów. Pierwszą grupę stanowią warsztaty niezależne, które można podzielić na wyspecjalizowane w danej marce czy markach, jak również serwisy zajmujące się autami wszystkich producentów. Drugą stanową ASO, czyli autoryzowane stacje obsługi. Na przykładzie Renault warto pokusić się o przewagach ASO, gdzie warto serwisować i naprawiać nie tylko pojazdy objęte ochroną gwarancyjną.

Czym jest ASO Renault?

W świadomości wielu kierowców działalność ASO francuskiej marki skupia się przede wszystkim na wykonywaniu przeglądów technicznych. Ale to uproszczenie. Oczywiście na miejscu jest też odpowiednio wyposażony serwis mechaniczny, zatrudniający fachowców od silników, zawieszeń czy układów hamulcowych Renault. Przewagą ASO jest między innymi dostęp do specjalistycznych narzędzi oraz oprogramowania komputerowego, dzięki którym dużo łatwiej serwisować Renault. Wszystkie współczesne samochody mają rozbudowane systemy odpowiadające za bezpieczeństwo i komfort, a ich działanie w dużej mierze zależy od czujników i gromadzonych danych. W autoryzowanym serwisie po podpięciu do specjalistycznego oprogramowania analizowane są nie tylko ewentualne usterki, ale też przyczyny. Kolejnym atutem ASO jest kultura pracy – aby zachować autoryzację, trzeba dbać o rozwój pracowników, wysyłając ich na szkolenia oraz ściśle przestrzegać narzucanych przez centralę procedur. Następnym atutem jest znajomość gamy konkretnej firmy – mechanicy zatrudnieni przez serwis samochodów Renault doskonale znają mocne i słabe strony takich modeli, jak Clio, Captur, Laguna, Kadjar, Megane, Espace, Twingo czy Kangoo.

Oferta skierowana do właścicieli starszych autoryzację

W ogólnej świadomości przyjęło się, że opłaca się korzystać z ASO wyłącznie w okresie ochrony gwarancyjnej. Później zaś naprawami i serwisem mogą zajmować się warsztaty niezależne. Owszem, z pewnością usługi świadczone przez autoryzowaną stację obsługi Renault są droższe, ale też wyższa jest ich jakość. Do tego można liczyć na gwarancję udzielaną na wymieniany podzespół i usługę. Więcej – dobry serwis francuskiej marki, taki jak Renault Dyszkiewicz – https://dyszkiewicz.renault.pl/ – jest miejscem, gdzie warto i można serwisować starsze modele. Powstała nawet specjalna marka części zamiennych Motrio, spełniająca surowe normy jakościowe Renault, którą rekomendowane są właścicielom aut wyprodukowanych przed kilku czy kilkunastoma laty.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/duzarodzina.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here