Karma dla kotów sterylizowanych

Przemiana materii kotów po zabiegi sterylizacji ulega spowolnieniu. Czym zatem karmić koty, aby wysterylizowane nie zamieniły się w tłuściutkie kuleczki? Dowiesz się z naszego artykułu.

Popularna sterylizacja kotów

Sterylizacja kociaków przynosi wiele korzyści. Coraz częściej właściciele mruczków decydują się na poddanie swojego kociaka takiemu zabiegowi. Polega on na przycięciu lub podwiązaniu nasieniowodów lub jajników. W przeciwieństwie do kastracji, zabieg sterylizacji nie ma wpływu na produkcję hormonów czy też popęd rozrodczy. Większość lekarzy weterynarii świadczy usługi sterylizacji i kastracji kociaków. Wśród zalet sterylizacji wymienia się oczywiście brak możliwości rozmnażania się przez kotów, a także ochronę zwierzaków przed niechcianymi chorobami. Jednak sterylizacja ma też swoje negatywne strony do których należy między innymi szybsze przybieranie na wadze czy też problemy z układem moczowym kotów (np. kamienie moczowe). Dlatego po wykonaniu zabiegu zaleca się podawanie mruczkom specjalnej karmy dla kotów sterylizowanych.

Karma szczególnego przeznaczenia

Karma dla kotów po zabiegu sterylizacji to rodzaj tzw. karmy specjalnego przeznaczenia, której stosowanie przyniesie duże korzyści zdrowotne każdemu kociakowi po tym popularnym zabiegu. Jak już wspomniano, pomimo dużych zalet sterylizacji, zabieg ten może narazić koty na zdecydowania szybsze przybieranie na wadze. Dzieje się tak dlatego, że zabieg sterylizacji (oraz kastracji) spowalnia proces przemiany materii u zwierząt, a co za tym idzie – zwiększa ryzyko przybrania na wadze. Odpowiednio skomponowana dieta pozwala uniknąć tego problemu. Karma dla kotów sterylizowanych to produkty o szczegółowo dopracowanej recepturze, w której główny nacisk kładzie się na zawartość kalorii. Takie pokarmy są z jednej strony pozbawione zbędnych kalorii, z drugiej zaś zapewniają kotu uczucie sytości. Taka karma zawiera często specjalne dodatki, które wspomagają przemianę materii i wpływają na procesy trawienia oraz składniki z obniżoną zawartością tłuszczu.

Inne zalety karmy po sterylizacji

Specjalna karma mokra stosowana po zabiegu sterylizacja to produkty charakteryzujące się najwyższą jakością. Mokra karma po sterylizacji pozwala również uniknąć stanów chorobowych związanych z układem moczowym kotów. Szczególnie kocury narażone są na zaburzenia ze strony układu moczowego po zabiegu takim zabiegu. Stosowanie odpowiedniej karmy bogatej w wysokojakościowe składniki oraz wodę sprawią, że nasz kot będzie cieszył się dobrym zdrowiem i humorem. Karma dla kotów sterylizowanych występuje w wielu wariantach smakowych, dlatego każdy opiekun mruczka z pewnością znajdzie ulubiony przysmak dla swojego pieszczocha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here