Kim powinna być żona dla męża?
Kim powinna być żona dla męża?

Drugą żonę teścia nazywa się macochą, a nie teściową.

Czy druga żona teścia to teściowa? – temat blogów

Czy druga żona teścia to teściowa? To pytanie, które pojawia się na wielu blogach i forach internetowych. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, jak nazywać swoją nowo poznaną rodzinę.

Zacznijmy od definicji – według słownika języka polskiego „teść” to ojciec męża lub żony. Z kolei „teściowa” to matka męża lub żony. Oczywiście istnieje również określenie dla partnerki syna czy córki – jest nią przyrodnia mama (lub tata).

Ale co z drugim małżonkiem rodzica naszego partnera? Często spotykamy się ze zwrotem „macocha” albo „ojczym”. Jednakże nie każdy czuje komfort używając takich terminów – kojarzą one bowiem często negatywnie.

Warto jednak pamiętać, że relacje międzyludzkie są skomplikowane i różne sytuacje wymagają innych zachowań oraz nazewnictwa. Dla jednej osoby może być naturalnym powiedzenie: “to moja macocha”, a dla kogoś innego bardziej odpowiednim będzie stwierdzenie: “to ta pani/ten pan”.

Niektórzy uważają też za stosowne posłużyć się imieniem tej osoby np.: Ewelina bądź Marek jeśli chodzi o ich przyszłą mamusię/tatusia itp.. Ważne aby wybierać formy grzecznościowe i szanować drugą osobę.

Warto również zwrócić uwagę na to, że niektórzy ludzie po prostu czują się nieswojo używając określeń typu „teściowa” czy „ojczym”. Dlatego też warto rozmawiać ze swoim partnerem o tym jakie nazewnictwo jest dla nas najbardziej odpowiednie. W końcu każdy ma prawo do wyrażania siebie w sposób jaki uważa za właściwy.

Nie można jednak zapominać, że relacje rodzinne są bardzo ważnym elementem życia wielu osób. Dobrze funkcjonująca rodzina może przynosić wiele radości oraz wsparcia emocjonalnego – zwłaszcza w trudnych momentach życiowych. Z tego powodu warto starać się budować pozytywny klimat międzyludzki we własnej rodzinie – a już na pewno unikać konfliktów wynikających jedynie z problemów terminologicznych!

Podsumowując: Czy druga żona teścia to teściowa? Odpowiedź brzmi raczej „nie”. Jednakże istnieje kilka różnych sposobów odnoszenia się do nowej osoby w naszym otoczeniu rodzinnym – należy więc znaleźć taki który będzie nam odpowiadał najlepiej! Ważne aby pamiętało przy tym o wzajemnym szacunku i dbaniu o dobry kontakt międzludziowy 🙂

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Czy druga żona teścia to teściowa?
Odpowiedź: Tak, druga żona teścia jest również uważana za jej teściową.

Konkluzja

Nie, druga żona teścia nie jest jego teściową. Teść ma tylko jedną teściową – matkę swojej pierwszej żony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here