Akcesoria dla niemowląt

Każda chwila spędzona z nowo narodzonym maluszkiem bardzo cieszy, a pierwsze uniesienie główki, uśmiech czy kroki potrafią być niezapomnianymi chwilami. Codzienna opieka nad dzieckiem wymaga posiadania odpowiednich akcesoriów, które wspomogą spokojny i harmonijny rozwój szkraba. Oto kilka z nich, bez których trudno się obyć.

Smoczek pomoże przy odruchu ssania

Niektórzy bywają przeciwni używaniu smoczków, jednak wykorzystywane z rozwagą, mogą stać się wielkimi sprzymierzeńcami każdego rodzica. Warto się posiłkować tym artykułem, gdy dziecko ma silny odruch ssania. Smoczek to właśnie odpowiedź na tę pierwotną potrzebę i pomoże dziecku odzwyczaić się od ssania wyłącznie piersi matki. Będzie to pomocne, gdy rodzicielki akurat nie będzie w pobliżu, bo maluchem będzie opiekowała się inna osoba.

Poza tym smoczek zapobiegnie powstaniu nawyku ssania kciuka. Jego niewątpliwą zaletą jest również to, że doskonale wycisza i ułatwia zasypianie. Ważne, żeby był wykonany z miękkiej gumy, najlepiej z naturalnych składników. W zależności od wieku dziecka ma inne rozmiary: 0-6 miesięcy, od 6-12 miesięczy i powyżej 18 miesięcy.

Śliniak uchroni przed ubrudzeniem

Śliniaczek jest jednym z niezbędnych elementów wyprawki każdego niemowlaka. Wchłania nadmiar śliny lub ulewanego pokarmu, dzięki czemu ubranko maluszka wciąż pozostaje czyste, a delikatna skóra aksamitna i bez żadnych podrażnień.

Wiązany śliniak przyda się również, gdy dziecko zacznie uczyć się jeść stałe pokarmy. Wszyscy wiemy, że zanim opanuje sztukę trafiania do buzi, przeżuwania i połykania, posiłki są bardziej zabawą i polem bitwy, niż właściwym spożywaniem jedzenia. Dlatego najlepiej, jeśli byłby wodoodporny i łatwy w czyszczeniu. Takie akcesoria dla niemowląt z pewnością będą niezbędne podczas pierwszych posiłków.

Pieluchy  czy pampersy – co lepsze?

Wiele mam zastanawia się, co wybrać – pampersy czy pieluszki? Chociaż te pierwsze są wygodne, zawsze gotowe do użycia, to jednak korzystanie z pieluszek ma wiele zalet. Wykonane z naturalnego materiału, np. bawełny organicznej, pozwalają oddychać wrażliwej skórze maluszka. Chronią przed podrażnieniami i niwelują ryzyko powstawania niebezpiecznych bakterii. Poza tym bio bawełna to materiał pozbawiony wszelkich szkodliwych substancji, przede wszystkim toksyn.

Co więcej, pieluszki nie muszą być przeznaczone jedynie do codziennej pielęgnacji. Świetnie się sprawdzą również jako ściereczki, śliniaczki czy podkłady podczas kąpieli. Wykorzystywane jako otulacze, mogą stać się dla Twojego dziecka ulubioną przytulanką. Występujące w wielu wzorach i kolorach będą także świetnym prezentem na baby shower czy tuż po narodzinach szkraba.

Nocnik – odpieluchowanie czas zacząć

Pożegnanie z pieluszką to dość indywidualna sprawa, ale z reguły już 18-miesięczne maluszki mogą rozpocząć proces nauki korzystania z nocnika. Odpieluchowanie z pewnością pójdzie sprawniej, jeśli wybrany nocniczek będzie ładny i wygodny. Dzięki temu dziecko będzie chętniej z niego korzystało i miało same pozytywne skojarzenia. Może taki w kształcie misia albo innego, ulubionego zwierzątka Twojej pociechy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here