Ubrania dla dzieci

Od kilku lat możemy obserwować ciekawy trend. Matki i ojcowie decydują się coraz częściej na ubrania dla dzieci stylizowane na dorosłe. Często takie stylizacje dopierane są pod to, co aktualnie rodzic ma założone, tak by outfity pasowały do siebie. Niektórzy uważają, że to nieszkodliwe, wręcz urocze, inni widzą w tym seksualizację dziecka i realizowanie ambicji rodziców. Jak jest naprawdę?

Dorosłe ubrania dla małych ludzi

Nie ma nic złego w strojeniu swojego dziecka. Pamiętać należy jednak o tym, aby ubrania dla dzieci, które wybieramy, przede wszystkim były wygodne i nie krępowały ruchów dziecka. W następnej kolejności ważne jest, czy są ładne, modne, czy też nie. Ubranko dla dziecka stylizowane na dorosłe, jeżeli w dalszym ciągu dostosowane jest do małego człowieka, jest w porządku i wygląda bardzo modnie i na swój sposób uroczo. Należy jednak unikać wyzywających ubrań lub takich, które mają jakieś wulgarne, obraźliwe symbole, nieodpowiednie dla małego człowieka. Jednak trzeba przyznać, że nic tak nie rozczula, jak widok małej damy w długiej eleganckiej sukience, czy małego gentlemana w miniaturowej muszce, prawda?

Rodzice i dzieci w tych samych ubraniach

Tożsamym trendem do dorosłych ubrań, jest ubieranie dzieci, w te same miniaturowe ubrania, co nasze. To również moda, która przyszła zza oceanu i również ma swoje plusy i minusy. Ubrania dla dzieci, jeżeli są luźnym odpowiednikiem ubrań mamy czy taty i ponownie, są dostosowane do wieku naszego dziecka, wyglądają uroczo i z pewnością będą przykuwać wzrok na ulicy. Jeżeli jednak mama preferuje bardziej dyskotekowe, wyzywające stylizacje i planuje w taką ubrać również swoją córkę, to może to nie być najlepszy pomysł. Równie nietrafionym pomysłem, jest ubieranie dzieciom miniaturowych szpilek, ponieważ może to być szkodliwe dla ich zdrowia. Jednak ładnie i schludnie ubrana rodzina z dopasowanymi stylizacjami, z pewnością wywoła uśmiech niejednego przechodnia.

Dla dziecka takie przebieranie może mieć charakter zabawy. W końcu dla małej dziewczynki, czy chłopca bohaterem są jego rodzice. Dlatego możliwość wcielenia się w dorosłych, których podziwiają, może być świetną zabawą. Dodatkowo małe dziewczynki, jak i chłopcy, bardzo lubią się stroić, robić sobie zdjęcia i jeszcze do tego tworzyć przedstawienia, w nowych kreacjach. To nic złego, jeżeli ma charakter niewinnej zabawy i wygłupów. Dla rodziców zakochanych w trendach może to być świetna okazja do zabawy z dziećmi i wprowadzenia ich w świat mody. W takim kontekście ubraniom dla dzieci stylizowanym na dorosłe mówimy stanowcze tak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here