Świat poduszek do spania – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

0
397

Jakość snu w dużej mierze zależy od wyboru poduszki. Niewłaściwy model może utrudniać zasypianie lub być przyczyną niespokojnego snu. Z kolei dobrze dopasowany produkt to najlepszy sposób na pobudkę bez uczucia zmęczenia. W sklepach można jednak znaleźć tak wiele rodzajów poduszek, że podjęcie decyzji o zakupie może być niemałym wyzwaniem. Jak zatem wybrać idealną poduszkę do spania?

Rozmiar – czy ma znaczenie?

Zasadniczo szerokość i długość poduszki nie mają zbyt dużego wpływu na jakość snu, choć dotyczy to jedynie modeli mieszczących się raczej w standardowej rozmiarówce. Zbyt duży model może sprawiać, że odcinek szyjny lub nawet reszta kręgosłupa będą znajdowały się w nienaturalnej pozycji. Uważa się, że na poduszce powinna znajdować się jedynie głowa. Nie są jednak zalecane zbyt małe modele, które również mogą powodować dyskomfort.

Na stronie https://nyks.pl/ można znaleźć poduszki we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie do własnych potrzeb. Nie warto męczyć się na małym jaśku, jeśli sen najszybciej przychodzi w towarzystwie dużej poduszki i na odwrót. Nieco więcej uwagi warto poświęcić natomiast wysokości poduszki. Niezależnie od pozycji podczas snu kręgosłup powinien być wyprostowany.

Wypełnienie – puch, pierze czy poliester silikonowany?

Podobnie jak w przypadku rozmiaru poduszki także wypełnienie jest dość indywidualną kwestią. W pierwszej kolejności należy wykluczyć obecność alergii na naturalne pierze. Z kolei puch niekoniecznie sprawdzi się w przypadku uczulenia na roztocza. W sklepie Nyks można jednak kupić antyalergiczne poduszki puchowe, które ograniczają ryzyko rozwoju roztoczy i innych szkodliwych alergenów.

Modele z mieszanką puchową wyróżniają się ponadto lekkością, miękkością i sprężystością. W kategorii produktów antyalergicznych można także znaleźć modele z wypełnieniem z poliestru silikonowanego, który jest bezpieczny, lekki i nie wydziela zapachu. Fani poduszek z pierza cenią je natomiast za niesamowitą wytrzymałość i komfort. Obecnie dla lepszych warunków termicznych i lekkości pierze darte często łączy się z puchem.

Twardość – czy miękkie poduszki są zdrowe?

Decyzja o wyborze twardej lub miękkiej poduszki powinna być podjęta na podstawie własnych preferencji. Warto jednak wziąć pod uwagę ulubioną pozycję podczas snu oraz rodzaj materaca. W przypadku połączenia miękkiego materaca i twardej poduszki ciało będzie znajdowało się znacznie niżej niż głowa, czyli nie uda się utrzymać wyprostowanego kręgosłupa. Taka nienaturalna pozycja może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Twardy materac i miękka poduszka mogą z kolei nie zapewnić odpowiednich warunków odcinkowi szyjnemu. Ponadto miękkie modele z oferty sklepu online Nyks mogą nieco utrudniać swobodne oddychanie w przypadku spania w pozycji na boku. Natomiast twarde poduszki nie są polecane osobom, które śpią na brzuchu. Produkty o średniej twardości sprawdzają się u śpiących na plecach, a także u osób często zmieniających pozycję w trakcie nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here