Ekogroszek premium

Ekogroszek premium to nowoczesne paliwo stałe. Jest ono wytwarzane innowacyjną metodą z węgla kamiennego lub brunatnego. Metoda ta polega na odkamienianiu i suszeniu węgla. Dzięki niej otrzymuje się czyste paliwo, które pali się równomiernie i bez efektu spóźnionego zapłonu.

Ogrzewanie ekogroszkiem

Ten rodzaj paliwa jest przeznaczony do niskoemisyjnych pieców retortowych. Producentem ekogroszku premium jest firma Sztygar. Paliwa stałe marki Sztygar spełniają wymagania stawiane przez Unię Europejską. Jest to produkt bezpieczny dla samego pieca i domu. Opał produkowany przez firmę Sztygar posiada parametry, które gwarantują jego wysoką jakość. Dzięki procesowi odkamieniania powstają grudki o wielkości 5-25 mm. Paliwo ma obniżoną wilgotność i niską zawartość siarki.

Ekogroszek premium zawiera znikome ilości zanieczyszczeń, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska. Firma Sztygar produkuje ekogroszek, który zapewnia bezawaryjną pracę pieca, ponieważ nie powstają spieki i szlaki. Dodatkowym atutem jest wysoka kaloryczność paliwa oraz dobra cena. Ekogroszek firmy Sztygar jest dostępny w opakowaniach zbiorczych, zawierających 40 worków po 25kg, czyli łącznie tonę paliwa.

Jakie parametry ekogroszku są najbardziej istotne?

Dwa najważniejsze parametry ekogroszku to spiekalność oraz kaloryczność. To właśnie one gwarantują wydajne i bezpieczne spalanie ekogroszku premium. Im wyższa kaloryczność paliwa, tym mniej się go zużywa. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdyż ekogroszek na dłużej wystarcza.

Spiekalność to parametr, który powinien być jak najniższy. Warunkuje on zdolność do zbrylania się paliwa stałego. Należy pamiętać o systematycznym usuwaniu spieków i popiołu z pieca, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Ekogroszek premium to wysokoenergetyczne paliwo, które daje dużo ciepła i skutecznie ogrzewa duże pomieszczenia.

Dlaczego ważne są wymiary ekogroszku?

To stałe paliwo jest przeznaczone do konkretnych kotłów. Granulat powinien zawierać grudki o wielkości 5-25mm. W workach z ekogroszkiem nie powinien znajdować się miał oraz drobne zanieczyszczenia. Jeśli ekogroszek będzie zawierał zbyt duże grudki, to kocioł może zbyt głośno pracować.

Warto kupować ekogroszek, który jest czysty i spełnia wszystkie konieczne normy. Taki właśnie jest produkt firmy Sztygar, czyli workowany ekogroszek premium. Na stronie węgielsztygar.pl można się zapoznać z asortymentem i ofertą tej firmy. Ekogroszki firmy Sztygar zawierają świadectwa jakości węgla, czyli dokumenty określające jego cechy i dopuszczające jego sprzedaż na terenie Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here