Jaką wysokość hulajnogi do wzrostu?
Jaką wysokość hulajnogi do wzrostu?

Wielkość deskorolki jest ważnym czynnikiem, który wpływa na wygodę i kontrolę podczas jazdy. Odpowiedni rozmiar powinien być dostosowany do wzrostu jeźdźca oraz jego preferencji co do stylu jazdy. W zależności od indywidualnych potrzeb, istnieją różne opcje wielkości desek dostępne na rynku.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar deskorolki?

Jaki rozmiar deskorolki do wzrostu?

Jeśli jesteś początkującym deskorolkowcem, to na pewno zastanawiasz się jaki rozmiar deski będzie dla Ciebie odpowiedni. Wybór ten może wydawać się trudny i skomplikowany, ale w rzeczywistości nie ma powodów do obaw.

Przyjrzyjmy się kilku czynnikom wpływającym na dobór właściwej wielkości:

Waga

Pierwszym ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego rozmiaru deski jest Twoja waga. Im cięższa osoba tym większa musi być jej deska – inaczej łatwo straci ona kontrolę nad swoim sprzętem podczas jazdy.

Długość stopy

Kolejną kwestią wartą uwagi jest długość twojej stopy. W przypadku osób o mniejszych stopach (do 38-39) najlepszym wyborem będą krótsze modele – około 7 cali szerokości oraz od 28 do 30 cali długości całkowitej.
Osoby posiadające buty o numeracji między 40 a 43 mogą śmiało postawić na standardowe wymiarowo modele: szersze niż poprzednio czyli około8-calowe i bardziej stabilne dzięki temu że są one trochę dłuższe tj.około32 cale
Natomiast jeśli masz duże nogi lub dużego nosa u butów warto pomyśleć o deskach w rozmiarze 8,5 cala lub więcej.

Wzrost

Ostatnim czynnikiem wpływającym na dobór odpowiedniego rozmiaru deski jest Twój wzrost. Im wyższa osoba tym większą powinna mieć deskę – inaczej będzie ona miała problem z kontrolą nad swoim sprzętem podczas jazdy.
Dla osób poniżej 160 cm najlepszym wyborem będą modele około7-calowe i długości całkowitej od28 do30cali
Osoby posiadające wzrost między 161 a 180cm mogą śmiało postawić na standardowe wymiarowo modele: szersze niż poprzednio czyli około8-calowe i bardziej stabilne dzięki temu że są one trochę dłuższe tj.około32 cale
Natomiast dla wysokich ludzi (powyżej 181 cm) polecamy sięgniecie po deski o szerokości minimum9 cali oraz co najmniej33-34cale całkowitego wymiaru.

Podsumowanie

Wybierając właściwy rozmiar deski warto kierować się kilkoma prostymi regułami – uwzględnić swój ciężar, wielkość stopy oraz własny wzrost. Dlatego też przed zakupem należy dokładnie zmierzyć stopę jak również przemyśleć ile ważysz aby uniknąc niepotrzebnego ryzyka przy jeździe . Prawidłowy dobór sprawia , ze będziemy czuć się pewniej na desce i łatwiej będzie nam wykonywać triki. Pamiętajmy, że deskorolka to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu ale również sport wymagający odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności .

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Jaki rozmiar deskorolki do wzrostu?
Odpowiedź: Dla osób o wzroście poniżej 150 cm zaleca się deskorolkę o długości około 7,5 cala. Osoby powyżej tego wzrostu mogą wybrać większą deskorolkę – od 7,75 do nawet 8,25 cali w zależności od preferencji i stylu jazdy.

Konkluzja

Odpowiedź: Wzrost osoby jest jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru deskorolki. Zazwyczaj dla osób o wzroście do 150 cm rekomendowany jest rozmiar mini lub mikro (7-7,5 cala), dla osób o wzroście od 150 do 170 cm – średni (7,5-8 cali), a dla osób powyżej tego wzrostu – duży (powyżej 8 cali). Jednak najlepiej sprawdzić się na różnych modelach i znaleźć ten odpowiedni indywidualnie.

Wezwanie do działania: Wybierz deskorolkę o rozmiarze zależnym od Twojego wzrostu, aby zapewnić maksymalną wygodę i kontrolę podczas jazdy. Sprawdź ofertę na stronie https://pobocza.pl/ i znajdź idealny model dla siebie!

Link tag HTML :
https://pobocza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here