Jak we właściwy sposób dobrać rozmiar stanika

Stanik może okazać się najwygodniejszą częścią kobiecej garderoby, jeśli w ogóle nie czujemy, że mamy go na sobie. Niemniej jednak musi on być odpowiednio dobrany, biorąc pod uwagę przede wszystkim rozmiar biustu, a także inne wymiary kobiety. Jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Nie za duży, nie za mały

Odpowiedni dobrany rozmiar stanika sprawia, że biustonosz nie jest ani zbyt duży, ani też zbyt mały. Niektóre kobiety popełniają błąd, bowiem chcąc za bardzo uwydatnić biust, decydują się na nieco mniejszy biustonosz. Tymczasem piersi są w nim ściśnięte do maksimum, co nie sprzyja estetycznemu wyglądowi, a co więcej, jest po prostu bardzo niewygodne. Z drugiej jednak strony biustonosz nie może być zbyt obszerny – jedynie pozornie daje on uczucie luzu i wygody, w praktyce jednak nie trzyma biustu w odpowiedni sposób. Dlatego też idealnie dobrany biustonosz powinien po prostu dobrze leżeć na kobiecie – w takim przypadku będziemy się czuły tak, jak gdybyśmy w ogóle nie miały go na sobie.

Jak dobrać rozmiar stanika?

Pozostaje pytanie, jak właściwie dobrać rozmiar stanika? Przede wszystkim należy zmierzyć obwód pod biustem, a od otrzymanego wyniku odjąć 5 cm. Wynik należy zaokrąglić do pełnej liczby, zgodnie z zasadami matematyki. Bardzo ważny jest również pomiar obwodu w biuście. Uzyskane wyniki przenosimy do tabeli rozmiarów staników, dzięki której możemy precyzyjnie wybrać swój własny rozmiar. Wbrew pozorom dobranie rozmiaru stanika jest o wiele prostsze, niż wydaje się wielu kobietom. Pamiętajmy jednak, że pomiarów najlepiej dokonywać w momencie, gdy nasze ciało nie jest napięte. Unikajmy mierzenia obwodu oraz samego biustu bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Jeśli mamy problem z doborem odpowiedniego rozmiaru biustonosza, warto udać się do profesjonalnej brafitterki.

Jak często aktualizować rozmiar biustonosza?

Niektóre kobiety przez dłuższy okres czasu wybierają jeden rozmiar stanika, nie dokonując aktualizacji pomiarów. Tymczasem w niewielu przypadkach kobieta nosi ten sam rozmiar przez kilka lat. Na wielkość biustu mają wpływ zmiany hormonalne, zachodzące w naszym organizmie. Warto więc mierzyć obwód pod biustem oraz sam biust regularnie, na przykład raz na kilka miesięcy. Aktualizacji pomiarów częściej dokonujemy w ciąży i podczas karmienia piersią, a także w momencie, kiedy czujemy, że nasze staniki stają się zwyczajnie niewygodne – są zbyt luźne lub wręcz przeciwnie, za ciasne. Dzięki temu będziemy mogły wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar stanika i czuć się komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here