Jaka jest rola rodziny w życiu społecznym?
Jaka jest rola rodziny w życiu społecznym?

Nie, nie jest możliwe zajście w ciążę podczas trwania innej ciąży. To wynika z faktu, że organizm kobiety produkujący hormony potrzebne do zapłodnienia jajeczka zostaje wyłączony na czas pierwszej ciąży. Ponadto plemniki mężczyzny nie są w stanie dotrzeć do już zapłodnionego jaja i utworzyć kolejnego zarodka.

Czy to możliwe, żeby zajść w ciążę będąc już w ciąży?

Czy to możliwe, żeby zajść w ciążę będąc już w ciąży? To pytanie może wydawać się absurdalne dla większości ludzi. Jednakże istnieją pewne przypadki, kiedy takie zjawisko jest możliwe.

Przede wszystkim należy podkreślić fakt, że jednoczesna obecność dwóch zarodków lub płodów w macicy nazywa się bliźniaczą ciążą. W tym przypadku nie ma mowy o ponownym zapłodnieniu organizmu matki po poczęciu pierwszego dziecka.

Jednym ze sposobów na powstanie bliźniaków jest rozdzielenie jajeczka przez plemniki przed implantacją do ściany macicy. Innymi słowy – jeden plemnik zapładnia jedno jajo i tworzy embrion a następnie dochodzi do jego podziału na dwoje (lub więcej) identycznych osobników.

Inną przyczyną mogą być różnice między datami owulacji u kobiet wielokrotnych poród oraz stosowanie leków hormonalnych wpływających na cykl menstruacyjny czy też in vitro – sztucznej inseminacji polegającej na umieszczeniu kilku komórek jajowych razem z nasieniem partnera bądź dawcy spermy we wnęce szyjki macicy albo bezpośrednio do jamy brzusznej pacjentki za pomocą specjalnego narzędzia medycznego zwanej kateterem

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że takie przypadki są bardzo rzadkie i stanowią jedynie ułamek procenta wszystkich ciąż. Zazwyczaj kobiety w czasie trwania ciąży nie mają okresu menstruacyjnego ani owulacji, co uniemożliwia ponowne zajście w ciążę.

Jednakże istnieją sytuacje wyjątkowe – jak na przykład tzw. superfetacja – czyli zapłodnienie jaja przez plemniki podczas już trwającej innej ciąży lub zdarzenie niespotykane ale jednak możliwe zwane superpodobną bliźniaczą implantację gdzie dwa zarodki zostaną umiejscowione blisko siebie a jeden będzie rozwijać się szybciej niż drugi

Warto również wspomnieć o pewnych zagrożeniach dla zdrowia matki oraz dziecka wynikających ze współistnienia dwóch różnych płciowości (np.: chimerstwo) bądź chorób genetycznych które mogłyby wprowadzić poważne komplikacje do rozwoju obydwu dzieci.

Podsumowanie: Czy można zajść w ciążę będąc już w stanie błogosławionym? Tak, jest to teoretycznie możliwe dzięki wystepującej raz na kilka milionów razy superfetacji albo poprzez sztucznemu inseminowania więcej niż jednojajocego cyklusu miesięcznego leków hormonalnymi . Jednakże należy mieć świadomość tego , że większośc ciąż przebiega bez żadnych komplikacji i nie ma mowy o ponownym zapłodnieniu organizmu matki po poczęciu pierwszego dziecka.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Czy można zajść w ciążę w czasie ciąży?
Odpowiedź: Nie, nie jest możliwe zajście w ciążę podczas trwania innej już istniejącej.

Konkluzja

Nie, nie jest możliwe zajście w ciążę podczas trwania innej ciąży.

Wezwanie do działania: Jeśli masz pytanie dotyczące ciąży lub macierzyństwa, odwiedź stronę https://www.mamaprzedszkolaka.pl/ – tam znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Link tagu HTML :
Mama Przedszkolaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here